V prípade ak váš komínový prieduch má väčšie rozmery ako napríklad 20×20 nie je nevyhnutné komín takýchto rozmerov frézovať. Avšak ak máte komín bežných rozmerov 15×15 je dôležité pred samotným vložkovaním realizovať kvalitné frézovanie komína.
Zväčšením komínu sa následne môže osadiť vložka. Po odfrézovaní je zákonne potrebné komín prevložkovať, nakoľko na túto požiadavku existuje vyhláška. Ignoráciou tohto úkonu by ste si spôsobili problémy spojené s prienikom dechtu do obytnej časti domu.

Stručne zhrnuté – vyvložkovanie komína je proces, ktorý umožňuje bezpečné spaľovanie a hlavne odvod splodín cez komínové teleso.

Naša spoločnosť STYROTHERM, s.r.o má v ponuke iba materiál, ktorý prešiel našou internou výstupnou kontrolou. Tak sa snažíme, že každý prvok komínovej zostavy je skontrolovaný. Toto je spôsob ktorý deklaruje ako vnímame kvalitu a naše produkty.

Každý nerezový systém obsahuje nasledovné:

  • aktívny počet rúr
  • spodné dvierka
  • odvod kondenzu
  • napojenie dymovodu
  • komínovú obruč a čiapku

Procesy pri realizácii vložkovania komínov, ale aj ich frézovania, máme navrhnuté vďaka dlhoročným skúsenostiam z aktívneho pôsobenia po celom Slovensku. Montáži a servisu tohto druhu sa venujeme viac ako 10 rokov. Pre naše realizácie garantujeme záruku 5 rokov a na materiál 10 rokov.


Mám záujem o vložkovanie komína. Kontaktujte ma.

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Vaša správa


Please leave this field empty.